Narciss Juanita
Smuk gul narciss med orange trompet.
En fin og klassisk enkelblomstret påskelilje med klare gule kronblade og en smuk, varm orange trompet. En pålidelig forårsfavorit, der lyser op i både bed og buket.
Ikke elsket af rådyr
Flerårig – blomstrer år efter år
Kan plantes helt frem til jorden fryser – opbevares tørt, mørkt og køligt indtil plantning
Læs gerne vores guide til plantning af efterårsløg for tips og vejledning.
Ikke på lager
25 personer ser dette lige nu
- Forventet levering : Op til 4 hverdage
- Gratis fragt : Over 399 kr.
| Produktbeskrivelse | |
|---|---|
| Navn | Narcissus |
| Antal løg pr. pakke | 5 stk |
| Plantetid | efterår |
| Blomstringstid | april |
| Højde | ca 40 cm |
| Løgstørrelse | 14/16 cm |
| Vokseplads | sol, halvskygge |
| Flerårig | ja |
| Vægt | 300 g |
|---|












