Produkt til salg
Dahlia Yellow Jill
8 produkter solgt inden for de sidste 7 timer
Sælges hurtigt! Over 8 personer har i deres indkøbskurv
Dahlia Yellow Jill lyser virkelig haven op med sine livlige gule blomster. Velegnet til snit. En populær pompondahlia.
Læs gerne vores plante- og pasningsvejledning for dahlia.
Flot sammen med sorterne Double Jill og Bohemian Spartacus.
På lager
20 personer ser dette lige nu
- Forventet levering : Op til 4 hverdage
- Gratis fragt : Over 399 kr.
| Specifikationer | |
|---|---|
| Navn | Dahlia x pinnata |
| Type | pompondahlia |
| Antal knolde pr. pakke | 1 stk |
| Plantetid | maj/juni (når risikoen for frost er overstået) |
| Blomstrer | juni – den første frost |
| Højde | ca 140 cm |
| Blomstørrelse | ca 5 – 10 cm i diameter |
| Lysforhold |
sol/delvis skygge
|
| Staude (flerårig) |
ja, hvis den opbevares frostfrit |
| Vægt | 300 g |
|---|















