Produkt til salg
Dahlia Wine Eyed Jill
19 produkter solgt inden for de sidste 20 timer
Sælges hurtigt! Over 10 personer har i deres indkøbskurv
Wine Eyed Jill er en meget populær sort. Blomsterne er kugleformede og skifter i bløde lyserøde og abrikostoner. En stor favorit hos mange.
Læs gerne vores plante- og plejeguide til georginer.
Smuk ihop med sorterne Kogane Fubuki og Sweet Sanne.
På lager
20 personer ser dette lige nu
- Forventet levering : Op til 4 hverdage
- Gratis fragt : Over 399 kr.
| Specifikationer | |
|---|---|
| Navn | Dahlia x pinnata |
| Type | pompondahlia |
| Antal knolde pr. pakke | 1 stk |
| Plantetid | maj/juni (når risikoen for frost er overstået) |
| Blomstrer | juni – den første frost |
| Højde | ca 110 cm |
| Blomstørrelse | ca 6 – 8 cm i diameter |
| Lysforhold |
sol/delvis skygge
|
| Staude (flerårig) |
ja, hvis den opbevares frostfrit |
| Vægt | 300 g |
|---|


















