Produkt til salg
Dahlia Sweet Sanne
Dette er blevet en eftertragtet sort. Blomsterne er meget smukke og går i abrikos- og koraltoner. En af vores store favoritter.
Læs gerne vores plante- og plejeguide til georginer.
Dejligt sammen med sorterne Fleurel og Sweet Suzanne.
Ikke på lager
23 personer ser dette lige nu
- Forventet levering : Op til 4 hverdage
- Gratis fragt : Over 399 kr.
| Specifikationer | |
|---|---|
| Navn | Dahlia x pinnata |
| Type | dekorativ |
| Antal knolde pr. pakke | 1 stk |
| Plantetid | maj/juni (når risikoen for frost er overstået) |
| Blomstrer | juni – den første frost |
| Højde | ca 100- 120 cm |
| Blomstørrelse | ca 10 – 15 cm i diameter |
| Lysforhold |
sol/delvis skygge
|
| Staude (flerårig) |
ja, hvis den opbevares frostfrit |
| Vægt | 300 g |
|---|















