Produkt til salg
Dahlia Kelsey Annie Joy
12 produkter solgt inden for de sidste 15 timer
Sælges hurtigt! Over 6 personer har i deres indkøbskurv
Vi synes, at denne halskæde dahlia er magisk smuk. De dobbelte, flæseblade for enden af blomsterne er abrikos og danner en flot kontrast til de orange-gule kronblade.
Læs gerne vores plante- og plejeguide til georginer.
Flot sammen med sorterne Dr. P.H. Riedell og Black Pierre.
26 personer ser dette lige nu
- Forventet levering : Op til 4 hverdage
- Gratis fragt : Over 399 kr.
| Specifikationer | |
|---|---|
| Navn | Dahlia x pinnata |
| Type | enkeltblomstrende, halskæde |
| Antal knolde pr. pakke | 1 stk |
| Plantetid | maj/juni (når risikoen for frost er overstået) |
| Blomstrer | juni – den første frost |
| Højde | ca 60- 80 cm |
| Blomstørrelse | ca 5 – 10 cm i diameter |
| Lysforhold |
sol/delvis skygge
|
| Staude (flerårig) |
ja, hvis den opbevares frostfrit |
| Vægt | 300 g |
|---|















