Produkt til salg
Dahlia Double Jill
9 produkter solgt inden for de sidste 20 timer
Sælges hurtigt! Over 5 personer har i deres indkøbskurv
Dahliaen er virkelig noget særligt. Med en gul-orange midte og en blanding af hvide og helt solgule små blade skiller Double Jill sig ud i blomsterbedet og buketten.
Læs gerne vores plante- og plejeguide til georginer.
Dejligt med sorterne Snowflake og Big Brother.
På lager
30 personer ser dette lige nu
- Forventet levering : Op til 4 hverdage
- Gratis fragt : Over 399 kr.
| Specifikationer | |
|---|---|
| Navn | Dahlia x pinnata |
| Type | dekorativ |
| Antal knolde pr. pakke | 1 stk |
| Plantetid | maj/juni (når risikoen for frost er overstået) |
| Blomstrer | juni – den første frost |
| Højde | ca 80- 100 cm |
| Blomstørrelse | ca 8 – 10 cm i diameter |
| Lysforhold |
sol/delvis skygge
|
| Staude (flerårig) |
ja, hvis den opbevares frostfrit |
| Vægt | 300 g |
|---|


















